Marc Marquez

Az elmúlt hétvégén három helyszínen zajlott motorverseny. A gyorsaságimotoros vb idei második versenyén, az amerikai Austinban nem változott nagyot a világ rendje. A Moto3-ban az ausztrál Jack Miller Katar után Austinban nyert, s ezzel a kategória legnagyobb esélyesévé lépett elő, két futam után 18 pont az előnye Efrén Vázquezzel szemben.

A Moto2-ben a spanyol Maverick Vinales végzett az élen, miután ezúttal legyőzte a katari elsőt, Esteve Rabatot. A tavalyi Moto3-as világbajnok ezzel a pontversenyben is feljött a második helyre, olyan tapasztalt motorosok elé, mint a végső győzelem elhódítására is jó eséllyel pályázó Mika Kallio, avagy a szintén bajnokaspiránsként emlegetett Thomas Lüthi.

A királykategóriában ezúttal elmaradt a nagy csata: a címvédő spanyol Marc Marquez simán diadalmaskodott, megszerezve ezzel idei második futamgyőzelmét. A Honda örömét Dani Pedrosa tette teljessé, míg Andrea Dovizioso a harmadik lett, aki 2012 után repítette újra a legjobb háromig a Ducatit.

A spanyolországi Aragón adott otthont a Superbike-vb második versenyhétvégéjének. A csúcskategória történetének első magyar csapata, a BMW Racing Team Toth ezúttal teljesítette valamennyi futamot, mindkét pilótája a legjobb húszban végzett. Ifjabb Tóth Imre a 24., Sebestyén Péter a 27. rajthelyet szerezte meg az időmérőn, előbbi pilóta mindkét versenyen 18., utóbbi versenyző pedig előbb 20., majd 19. volt.

“Úgy érzem, az első, ausztráliai GP-hez képest sikerült előre lépnünk, és az alapbeállításokat is megtaláltuk a következő versenyhétvégére” – jelentette ki ifj. Tóth Imre, aki hozzátette, haladnak az előzetesen kitűzött céljuk felé, de sok munka vár még rájuk.
A Superbike-vb betétfutamain több magyar versenyző is rajthoz állt. A Superstock 1000-ben Németh Balázs a verseny elején bukott, a Superstock 600-ban a Talmácsi Racing versenyzője, Bódis Richárd a 20. lett.

Mindezek mellett öt ország több mint 120 versenyzője állt rajthoz a gyorsaságimotoros nyílt magyar bajnokság szezonnyitó hétvégéjén a Slovakiaringen.  Az IMRC nemzetközi sorozatban a magyarok mellett cseh, szlovák, lengyel és román motorosok szerepeltek.

A csúcskategóriában, azaz a Superbike-ban szombaton a címvédő Sárkány Dezső, vasárnap Bezzegh István győzött, Superstock 1000-ben szombaton Vígh György, vasárnap Fenyvesi Gábor, Supersport 600-ban pedig mindkét nap Oldal Imre volt a legjobb magyar.

A leginkább várt kategóriában, a Superstock 600-ban szombaton az év versenyét vívta Chrobák János és Gyutai Adrián: utóbbi az utolsó körben az élen motorozva bukott, így Chrobák győzött, míg vasárnap alaposan visszavágott a címvédő Gyutai, aki 10,8 másodperces előnnyel diadalmaskodott Chrobák előtt.

AMERIKAI NAGYDÍJ, AUSTIN
MotoGP
A végeredmény: 1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 51:52.253 perc, 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 4,124 mp hátrány, 3. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 20,976, 4. Stefan Bradl (német, LCR Honda) 22.790, 5. Bradley Smith (brit, Tech 3 Yamaha) 22.963, 6. Pol Espargaró (spanyol, Tech 3 Yamaha) 26.567.
A vb-pontverseny állása: 1. Marc Márquez 50 pont, 2. Dani Pedrosa 36, 3. Valentino Rossi 28, 4. Andrea Dovizioso 27, 5. Aleix Espargaró 20, 6. Andrea Iannone 15.

MOTO2
A végeredmény: 1. Maverick Vinales (spanyol, Kalex) 41:31.520 perc, 2. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 4,009 mp.h., 3. Dominique Aegerter (svájci, Suter) 7,323, 4. Mika Kallio (finn, Kalex) 8,590, 5. Simone Corsi (olasz, Forward KLX) 9,934, 6. Thomas Lüthi (svájci, Suter) 16,987.
A vb-pontverseny állása: 1. Esteve Rabat 45 pont, 2. Maverick Vinales 38, 3. Mika Kallio 33,